Timebros

Jak korzystać z programu Flight sharing w serwisie www.timebros.pl?

Drodzy Użytkownicy

Udostępniliśmy Wam nowe narzędzie w serwisie www.timebros.pl, którego celem jest zmniejszenie kosztów budowania nalotu. Każdy pilot zarejestrowany w serwisie może wystawiać oferty w ramach programu Flight sharing.

Ważne informacje!

Wszystkie oferty lotów w ramach programu Flight sharing mają charakter niekomercyjny. Piloci nie mogą wykorzystywać funkcjonalności w celach zarobkowych!

Prosimy o pobranie i wydrukowanie Umowy Uczestnictwa w Locie i Partycypacji w Kosztach Przelotu, która powinna być wypełniona po uzgodnieniu ostatecznych warunków przez Pilota oraz Uczestnika przed lotem:

 

Lista tematów

Czym jest program Flight sharing?

Jak prezentowane są oferty lotów?

Jak wystawiać oferty lotów?

Gdzie można zobaczyć moją ofertę?

Jak zapisać się na lot?

 

 

 

Czym jest program Flight sharing?

Flight sharing polega na oferowaniu wolnych miejsc na pokładzie statku powietrznego w zamian za dzielenie się kosztami przelotu. Każdy pilot, nawet ten z licencją samolotową PPL(A) ma prawo zabrać na pokład podróżnych. W myśl idei programu Flight sharing zarówno pilot, jak i podróżni solidarnie partycypują w kosztach przelotu, na które składają się koszt wynajmu statku powietrznego, paliwa oraz opłat lotniskowych. Dzięki temu pilot ponosi mniejsze koszty związane z lotem, co sprawia, że może  intensywniej budować bezcenny nalot.

 

Jak prezentowane są oferty lotów?

Najnowsze loty wyświetlane są na stronie głównej serwisu www.timebros.pl oraz pod zakładką Flight sharing.

 

Jak wystawiać oferty lotów?

Oferty lotów wystawiać mogą jedynie piloci, którzy posiadają co najmniej licencję PPL(A) oraz mają założone konto w serwisie www.timebros.pl. Ponadto wymagane jest, aby każdy pilot skonfigurował swoje konto po pierwszym zalogowaniu:

a) uzupełnił swoje dane kontaktowe;

b) udostępnił swój profil w zakładce Piloci;

c) zamieścił swoje zdjęcie.

UWAGA: Piloci bez skonfigurowanego konta i udostępnionego profilu ze zdjęciem nie mogą wystawiać ofert lotów.

 

Panel logowania znajduje się w prawym, górnym rogu:

Po zalogowaniu należy kliknąć na zakładkę Narzędzia, a następnie wybrać Edytor lotu.

Aby dodać nowy lot należy kliknąć na przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu nad tabelą "loty widoczne online".

Po pojawieniu się edytora należy wypełnić wszystkie pola:

 

1. Wybór statku powietrznego - możemy wybrać statek powietrzny operatora pod warunkiem, że dodaliśmy wcześniej ten statek do ulubionych. Jeżeli nie współpracujemy z żadnym operatorem to możemy wybrać statek powietrzny z bazy danych wpisując nazwę producenta i wybierając właściwy model z listy.

2. Data lotu - możemy dokładnie określić datę i godzinę planowanego lotu, chyba że proponujemy lot w terminie dowolnym. Należy pamiętać, że loty organizowane w konkretnym dniu i godzinie mają zawsze priorytet nad lotami proponowanymi w terminie dowolnym i wyświetlane są na początku listy. Bardzo ważne jest też wybranie z listy województwa dla lotnisk w Polsce lub państwa w przypadku lotnisk zagranicznych.

3. Miejsce startu i lądowania - musimy określić, czy organizujemy przelot w jedną, czy w obie strony. Kody lotnisk nie zawsze są dobrze interpretowane przez mapy google, dlatego lepiej wpisać pełną nazwę miejsca startu i lądowania.

4. Dane podróżnych - zaznaczając planowaną liczbę osób na pokładzie możemy wstępnie sprawdzić, jaki będzie to miało wpływ na zasięg statku powietrznego. Po odznaczeniu domyślnej wagi osoby wynoszącej 85 kg, możemy dokładnie podać wagi wszystkich osób. Wstępne wyważenie pozwala określić, ile miejsc można zaoferować, aby bezpiecznie wykonać lot na planowanej trasie.

UWAGA:  Nie można zaproponować wolnych miejsc, jeżeli wcześniej zaznaczymy maksymalną liczbę osób na pokładzie.

5. Składka i informacje dodatkowe - wysokość składki na osobę ustalamy na podstawie przybliżonego koszt przelotu podzielonego przez liczbę miejsc dostępnych na pokładzie. Składka ma tylko charakter informacyjny, a ostateczne warunki partycypacji w kosztach należy uzgodnić przed lotem. Pozostałe ustalenia należy uwzględnić w informacjach dodatkowych.

UWAGA: Kliknięcie na przycisk Zapisz spowoduje, że nie będzie można już dokonać żadnych zmian w ofercie.

Po zapisaniu pojawi się komunikat:

Jeżeli klikniemy OK, oferta zostanie wysłana do wszystkich osób z listy mailingowej zapisanych na oferty lotów. Koszt usługi wynosi 4,99 zł brutto. Liczba osób na liście mailingowej wciąż rośnie. Warto skorzystać z tej opcji, jeśli chcemy wysłać mailing w celu skutecznego poinformowania o organizowanym locie. Klikając na anuluj, oferta lotu pojawi się na liście, ale nikt nie zostanie o niej poinformowany. W każdej chwili możemy wysłać mailing klikając na ikonę koperty:

 

Gdzie można zobaczyć moją ofertę?

Oferta powinna być widoczna:

a) na stronie głównej serwisu www.timebros.pl:

b) w zakładce Flight sharing:

c) na stronie www.latamyrazem.pl:

 

Jak zapisać się na lot?

Aby zapisać się na lot należy najpierw wejść w szczegóły oferty, a następnie kliknąć na zielony przycisk dołącz się:

Jeżeli osoba zapisała się na lot zaplanowany, pilot zostanie poinformowany o tym zarówno drogą smsową, jak i mailową. W przypadku lotów proponowanych w terminie dowolnym, potwierdzenie przyjdzie tylko drogą mailową. Wszystkie dane osób zapisanych na lot widoczne są w panelu użytkownika:

 

W razie pytań prosimy o kontakt

mailowy: biuro@skybros.pl

telefoniczny: +48 606 650 616